Programın Yapısı

MENU

İstanbul Okan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde disiplinlerarası (İnşaat, Maden, Çevre, Jeoloji, Harita, Metalurji, Petrol, Jeofizik, Kimya, Makine başta olmak üzere mühendislik alanlarındaki lisans mezunlarına yönelik) olarak açılacak olan Patlayıcı Mühendisliği Yüksek Lisans Programı, tezli ve tezsiz olarak iki kategoride verilecektir. Akademik özgeçmişleri genelde yüksek lisans programına kabul edilme koşullarını karşılayan Fen ve Teknik Eğitim Fakültelerinden mezun öğrenciler ise 18 krediliyi aşmayacak Bilimsel Hazırlık Programını tamamladıktan sonra programa kabul edilecektir.

Tezli programda lisans mezunlarının araştırmaya teşvik edilmesi ve doktora programlarına hazırlanması amaçlanırken, tezsiz programda ülkenin gereksinimlerini karşılayacak uzmanlık verilmesi hedeflenmektedir. Tezsiz program, toplam 30 kredilik ders yükü (10 ders) ve kredisiz bitirme projesinden oluşur. Tezli program, toplam 24 kredilik ders yükü (8 ders) ve kredisiz yüksek lisans tezinden oluşur.

Programın süresi, Yüksek Lisans tezi dahil 14'er haftalık 4 sömestirdir (1 yılda güz, bahar, yaz olmak üzere 3 sömestir ders alınabilir).

Belirlenen ücrete, bilimsel hazırlık kredi saatleri dahil değildir.