İstanbul Okan Üniversitesi

Kullanıcı Hizmetleri

MENU

Galeri

Çalışma Saatleri
Hafta içi hergün: 08:30-24:00
Cumartesi: 11:00-19:00
Pazar: 11:00-19:00
Yaz Dönemi hafta içi hergün: 08:30-17:30

İnternet Olanakları
İstanbul Okan Üniversitesi Kütüphanesinde kullanıcılarımızın Internet üzerinden ihtiyaç duydukları bilgiye erişebilmeleri için 50 adet Bilgisayar bulunmaktadır. Ayrıca kablosuz erişim sistemi sayesinde kütüphanemizin her noktasından Internet erişimi sağlanmaktadır.

Bilgisayarlarımızdan öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz rahatlıkla faydalanabilmektedirler. Internet erişimi tamamen ücretsizdir. Bilgisayarlar sadece eğitim ve bilimsel araştırma amacıyla kullanıcı hizmetine sunulmaktadır.

Ödünç verme hizmeti

  • İstanbul Okan Üniversitesi öğrencileri, öğretim elemanları ve idari personeli kütüphaneden ödünç kitap alabilirler. Üniversite kimliği olmayan kullanıcılar ödünç verme hizmetinden yararlanamazlar.
  • Danışma kaynakları, süreli yayınlar, basılı olmayan tezler, yazma ve basma nadir eserler, rezerve ve ders kitapları bölümündeki yayınlar ve standartlar ödünç verilmez.
  • Üzerinde cezası ve iade süresi geçmiş yayın bulunan üyelere ödünç yayın verilmez.

Ödünç alma süreleri
Kütüphanemizde ayrım yapılmaksızın bütün kullanıcılara 15 gün süreyle 1 kitap ödünç verilir.

Kütüphanelerarası ödünç verme hizmeti
Kütüphanemiz koleksiyonunda bulunmayan kitaplar Kütüphanelerarası işbirliği (ILL) kuralları kapsamında, diğer üniversite kütüphanelerinden sağlanarak akademik kadronun hizmetine sunulur.