İstanbul Okan Üniversitesi

Rektör

MENU

Sevgili Öğrenciler,

1999 yılında eğitim hayatına başlayan İstanbul Okan Üniversitesi, bugün 10 Fakültesi, 2 Meslek Yüksekokulu, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Konservatuvarı bünyesinde 200’ü aşkın diploma programı, uzman akademik kadrosu, fiziksel, teknik altyapısı ve geniş imkanlara sahip kampüsleri ve modern eğitim anlayışıyla 20 bin öğrenci, 42 bin mezuna ulaşmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Akademik ve bilimsel gelişim çalışmalarını ön planda tutan Üniversitemiz, son 10 yılda 230 doktora, 11500 yüksek lisans mezunu vermiştir.

İstanbul Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü, 160 dönümlük bir alana kurulmuştur. Kampüsümüz, içerisinde eğitim binaları, ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış laboratuvarları, bilgi işlem merkezi, zengin kütüphanesi, kafeler, restoranlar, sinema salonu, alışveriş üniteleri, kız ve erkek öğrenci yurtlarıyla, futbol sahası, tam donanımlı kapalı spor salonu, yüzme havuzu, tenis kortları ve Eylül 2018’de faaliyete açtığımız 1550 kişi kapasiteli, 4 katlı içerisinde kütüphane, sergi alanları, konferans salonları bulunan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezimiz ile öğrencilerimizin her türlü sosyal ve kültürel etkinliği gerçekleştirebildikleri, derslerde ve ders dışı etkinliklerde teknolojinin tüm olanaklarından faydalanabildikleri çağdaş bir öğrenim ortamı ve mükemmel bir yaşam alanı olarak öğrencilerimizin hizmetindedir.

Öğrencilerimiz, modern bir akademik eğitimin yanında, iş dünyasına en yakın üniversite olan İstanbul Okan Üniversitesi’nde henüz öğrencilik yıllarında iş dünyasıyla yakın iletişim, ortak projeler ve işbirlikleri ayrıcalığıyla dünyadaki tüm çağdaşları ile rekabet edebilecek mezunlar olarak yetişmektedirler. Bu kapsamda, Üniversitemiz bünyesindeki Kariyer Merkezimiz ve Öğrenci Dekanlığımızla, “İş Yaşamına Hazırlık Programı” kapsamında öğrencilerimizi “Kariyer ve Yaşam Dersi”, “Happy Life Programı” ve “Girişimcilik Dersi” ile mezuniyete hazırlarken, iş dünyası ile geliştirdiğimiz yakın ilişkiler ve işbirlikleri sayesinde öğrencilerimiz staj programlarıyla Türkiye’nin en önemli şirketlerinde deneyim kazanmakta ve henüz mezun olmadan iş dünyasına adım atmaktadırlar.

Uluslararası alandaki güçlü ilişkilerimiz ve iş birliklerimiz sayesinde öğrencilerimizin yurtdışında da iyi bir eğitim almalarını sağlıyoruz. Erasmus programına dahil olan Üniversitemiz öğrencileri, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde eğitimlerinin belli bir kısmını tamamlayabilme imkanına sahiptir. Erasmus ile birlikteTürkiye’den ilk kez üniversitemizin dahil olduğu Uluslararası Öğrenci Değişim Ağı (ISEP), öğrencilerimizin 25 farklı ülkede 200’e yakın üniversitede eğitim almalarına imkan tanıyor.

Avrupa’nın saygın üniversiteleri ile yaptığımız işbirlikleri kapsamında üniversitemizin Avrupa’daki üniversitelerle ortak ve çift diploma anlaşmaları vardır. Bu kapsamda üniversitemizin İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Avrupa’daki üniversitelerde de eğitim alarak hem İstanbul Okan Üniversitesi hem de gittikleri üniversitenin diplomasını alabilmektedirler.

250 yatak kapasiteli İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi, Acıbadem’deki Tıp Merkezimiz, 2 Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemizle ve Simülasyon Merkezimizle sağlık alanında da güçlüyüz.

Kurulduğu 1999’dan itibaren uluslararası rekabete hazır, demokratik değerlere sahip, mesleklerinde lider, dürüst, yaratıcı, analitik düşünebilen, araştırmacı bireyler yetiştiren üniversitemiz, öğrencilerimizin kariyer hedeflerine en hızlı şekilde ulaşması için tüm akademik ve idari çalışanları ile çalışmalarına devam etmektedir.

Saygı ve sevgilerimle,
Prof. Dr. Güliz Muğan
Rektör