Bilgisayar Programcılığı

MENU

Bölümün amacı; piyasanın ihtiyaç duyduğu analitik düşünen, yaratıcı, karar verip uygulayabilen, hem bireysel hem de takım çalışmasına uyumlu, girişimci ve liderlik vasıflarını barındıran, problemlerin analizini yapıp çözebilen, sorgulayan, araştırmacı ruhlu, sorumluluk alabilen, güvenilir, bilgisayar yazılım ve donanım alanındaki teknolojilerde bilgi sahibi mezunlar vermektir. Mezunlarımız, işletim sistemleri konularında yetkin, bilgisayar ağ mimarileri, multi-medya masa üstü yayıncılık teknolojileri, desktop ve web tabanlı uygulamalar geliştirme vb. konularda deneyimli, veritabanı mimarilerini ve uygulamalarını bilen uzmanlar olarak yetişmektedir.

Mezun olan öğrencilerimiz, kamu sektörü ve özel sektörde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların bilgi işlem merkezlerinde görev alabilirler.

Bilgisayar teknolojisi iş hayatında, günümüzde hiçbir sektörün vazgeçemeyeceği ve görmezden gelemeyeceği fırsatlar sunmaktadır. Bilgisayar yazılımlarının kullanımı ve geliştirilmesi bugün, sadece bilgisayar konusunda uzmanlaşan değil diğer alanlara yönelecek olan iş gücünün de başlıca gereksinim duyduğu bilgilerden biridir. Mezunlarımız hizmet sektöründe teknoloji sorumlusu ve teknik yönetici asistanı gibi pozisyonlarda rahatlıkla iş bulabilmektedirler.

Programın amacı bilgisayar teknolojileriyle ilgili problemleri tanımlama, analiz ve çözme kabiliyetine sahip ve öğrendiklerini en iyi şekilde uygulamayı hedefleyen; mesleki, ahlaki ve sosyal sorumluluklarını bilen; insana, topluma saygılı teknikerler yetiştirmektir.

Eğitim Süresi: 2 Yıl
Puan Türü: TYT
İngilizce Hazırlık: İsteğe Bağlı
Program Türü: Örgün Öğretim
Eğitim Türü: 3+1 Üniversite-Sektör İş Birliği Mesleki Eğitim Müfredatı
Eğitim Kampüsü: Tuzla Kampüsü

Program Danışmanı

Bilgisayar Programcılığı

Öğr. Gör. Alper Çeltikçi

E: alper.celtikci@okan.edu.tr
T: 0 (216) 677 16 30 #2791
Ofis Bilgisi: Tuzla Kampüsü C Blok Giriş Katı C118
Lisans: İstanbul Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi
Yüksek Lisans: İstanbul Okan Üniversitesi
Doktora: İstanbul Gedik Üniversitesi (Devam Ediyor)
Araştırma Konuları: Kaya Mühendisliği yapılarında Delme ve Patlatma, Madenlerde İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı , Kaya Mekaniği ve Tahkimat, Yapı ve Malzemeleri, Risk Yönetimi, Katı Cisimler Mekaniği, Bilgisayar Sistem Yapısı ve Donanımı, Bilgisayar Yazılımı, Veri Tabanları