Müdürden Mesaj

MENU

Sevgili Öğrenciler,

İstanbul OKAN Üniversitesi Meslek Yüksekokulu on yılı aşkın süredir çok sayıda programda öğrenci mezun etmenin tecrübesiyle sizlere kapılarını açmaktadır. Okulumuz örgün öğretim, ikinci öğretim, İngilizce eğitim ve uzaktan eğitim program çeşitliliğiyle, 25 programda sizlere hem teorik hem de uygulamalı olarak eğitim vererek meslek sahibi olmanızı hedeflemektedir.

Tuzla Akfırat’ta bulunan kampüsümüzün Organize sanayi bölgelerine yakın olması sebebiyle okulumuzda yapılan dersler, ilgili sektör ile yapılan işbirliği doğrultusunda sürekli güncellenmekte ve çoğu programda sektörle iç içe çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalar; sektörde çalışan hocaların ders vermesi, seminer vermesi, sektör ziyaretleri ve bizzat derslerin sektör çalışma alanında yapılması şeklinde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, girişimcilik dersi üzerinde önemle durmakta ve başta Vakıf Başkanımız Bekir OKAN olmak üzere bu konuda başarı hikâyesi olan kişilerle sizlerin buluşmasını sağlamaktayız.

Ücretsiz DGS kursları, daha az sürede lisansı bitirmenize yardımcı olan lisans programlarıyla uyumlu müfredat çalışmaları, hem ön lisans hem de lisans derslerine giren hocaların derslere planlanması vasıtasıyla lisans seviyesine geçmenize yardımcı olmaktayız. Staj konusunda sizleri ilgili sektörlere yönlendirerek uygulamalı olarak mesleğinize hazırlanmanızı sağlarken sektörün de sizi tanımasına ve size iş imkânı yaratmasına vesile oluyoruz. Mesleğinde yeterliliği kanıtlanmış hocalarımızla her türlü sorununuza çözüm bulmak ve geleceğinize birlikte yön vermek için sizleri okulumuza davet ediyorum.

İstanbul’da yaşamamızı sağlayan Fatih Sultan Mehmet ile Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız emaneti, elde edeceğimiz meslekler sayesinde daha ileriye taşımak azmiyle hepinizi kucaklıyorum.