Müdürden Mesaj

MENU

Sevgili öğrenciler ve değerli veliler,

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler ve ilkeler doğrultusunda “İş yaşamına en yakın üniversite” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokuluna hoş geldiniz.

Amacımız üniversitemizin vizyonu doğrultusunda, sizleri sorumluluk duygusuna ve etik değerlere sahip, araştıran, sorgulayan, farklılık yaratabilen, kendisine ve çevresine değer katabilen ve iş hayatına hazır bireyler yetiştirebilmek ve sizlere daha mezun olmadan iş olanakları sağlamaktır.

Sizleri mesleki bilgilerle donatmanın yanı sıra, uygulamalı iş becerilerinizi de geliştirilmeyi hedeflemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda eğitim programlarımız sektörün talep ve önerileri doğrultusunda oluşturulmuştur. Bu program, yüksek bilgi ve deneyime sahip akademik personelimiz ve sektörde ön plana çıkmış yarı zamanlı hocalarımız tarafından yüksek teknolojiyle donatılmış sınıflarda ve laboratuarlarda uygulanmaktadır.

Mezunlarımız Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) girerek yükseköğretimlerine lisans düzeyinde devam etme olanağına sahiptirler.

Uluslararası akreditasyona sahip olan meslek yüksekokulumuz BTEC/Edexcel akreditasyonu ile mezunlarına lisans tamamlamada yurtdışı imkânı sağlamaktadır. Meslek yüksekokulumuzdan mezun olan öğrenciler Edexcel programını uygulayan dünyadaki belli başlı yükseköğretim kurumlarında lisans eğitimlerini tamamlayabilmekte ve uluslararası geçerliliği olan lisans diplomalarına sahip olabilmektedir. Edexcel diploması artık gençler arasındaki işsizliğin dünya ortalamasının çok üstünde olduğu ülkemizde öğrencilerimizi iş bulmada bir adım öne çıkaracak önemli bir fırsat sunmaktadır.

Girişimcilik dersi alan öğrencilerimiz KOSGEB sertifikası elde etmeye hak kazanmakta ve bu sayede iş hayatına atılırken KOSGEB tarafından verilen sayısız krediye kolayca ulaşma imkânına sahip olmaktadır.

Sevgili arkadaşlarım, değerli öğrencilerim öğrencilik hayatınızda ve mezuniyetinizden sonraki meslek yaşamınızda sizlere başarılar diliyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum. Ulu önderimizin aşağıdaki veciz sözü sizin bu ülke için ne kadar önemli olduğunuzu çok iyi anlatan bir sözdür.

Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, ilkbal nurusunuz. Yurdu asıl nura gark edecek sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz. (1922, Bursa) (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, C. II, Ankara, 1997, s. 45-46)

Yrd. Doç. Dr. Bilgin Orhan Örgün
Müdür