Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

MENU

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı, öğrencilere hem mesleki hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlayan bir eğitim sunarak, havacılık sektöründe kariyer yapma yolunda sağlam bir temel oluşturmayı amaçlamaktadır.

Program kapsamında öğrenciler, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonları ve Kuralları, Kabin Ekibi Görev ve Sorumlulukları, Yolcu İlişkileri, Acil Durum Prosedürleri, İlk Yardım, Operasyonel Prosedürler, Tehlikeli Madde Taşımacılığı, Temel İletişim Becerileri ve Yabancı Dil gibi konularda temel bilgiler edinirler. Bu eğitim, öğrencilere sadece teknik bilgi değil, aynı zamanda etkili iletişim, liderlik ve acil durum müdahale becerilerini geliştirme fırsatı sunar.

Öğrencilerimiz, sivil havacılık sektörü ile ilgili temel bilgileri pratik uygulamalarla edinirler. Mezuniyet sonrasında havayolu işletmelerinde Kabin Memuru olarak, havaalanları ve havacılık sektörü ile ilişkili diğer işletmelerde ise operasyonel birimlerde istihdam edilebilirler. Tüm havacılık programlarımızda Mesleki İngilizce dersleri ve sektörün önde gelen firmalarında çalışan akademik kadromuz tarafından yürütülen esnek müfredatımız ile eğitimlerini görmektedirler. Öğrencilere, sektörde staj yapma ve önemli bağlantılar kurma fırsatları sunularak, mezuniyet sonrasında iş bulma süreçlerine destek olunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 Yıl
Puan Türü: TYT
İngilizce Hazırlık: İsteğe Bağlı
Program Türü: Örgün Öğretim
Eğitim Kampüsü: Tuzla Kampüsü
Staj: İsteğe Bağlı

Ders müfredatını görüntülemek için tıklayınız.

Program Danışmanı

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Dr. Öğr. Üyesi Çağlar Akar

E: caglar.akar@okan.edu.tr
T: 0 (216) 677 16 30
Ofis Bilgisi: Tuzla Kampüsü D Blok 3.Kat
Lisans: Deniz Harp Okulu Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Yüksek Lisans: Coventry University-Terrorism, International Crime and Global Security MA Programı
Doktora: Kocaeli Üniversitesi -Yoksulluk Çalışmaları Doktora Programı
Araştırma Konuları: Uluslararası Güvenlik, Yoksulluk Silahlı Çatışma İlişkisi, Küreselleşme Sürecinde Değişen Uluslararasi Kurumsal Yapılar, Yapay Zekanın Sosyal Bilimlerde Uygulama Alanları


Danışma Komitesi

  • Öğr. Gör. Süleyman Sırrı İshakbeyoğlu – Atlas Global OCC Manager- Head of Integrated Operations Control Center – Redstar Aviation Flight Dispatcher
  • Öğr.Gör. Murat Aydoğdu – EASA/JAA 050 Meteorology TR/EN for PPL/CPL/ATPL Ground Instructor Aeronautical/Military Meteorologist Senior Forecaster/ Meteorologist at ATATÜRK Intl.
  • Öğr. Gör. Önder Taşdelen – Pegasus Airlines DCS System Manager
  • Öğr. Gör. Özlem Boztepe – THY Kıdemli Kabin Amiri
  • Öğr. Gör. Zeynep Yamak – THY Kıdemli Kabin Amiri
  • Öğr. Gör. Nilüfer Tellioğlu Şahin – THY Kıdemli Kabin Amiri