MYO Hakkında

MENU

Meslek Yüksekokulumuzun amacı; eğitim verdiğimiz alanlarda sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanlar ile kendi işini kuracak girişimciler yetiştirmektir.

Ders programları ve içerikleri; sektörlerin gereksinimleri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Akademik kadrosunda değerli akademisyenlerin yanı sıra, sektörün içinde yer alan, işinin uzmanı, seçkin uygulayıcılar ve sektörün önde gelen yöneticileri de yer almaktadır.

Üniversitemizde, teorik derslerin yanı sıra; uygulamaya da büyük önem verilmektedir. 2+2 ve 3+1 formatına uygun olarak hazırlanmış Sektör işbirliği programlarında öğrencilerimiz üniversitede gördükleri eğitimlerini, işyerinde gördükleri uygulamalı eğitimle pekiştirerek, iş yaşamının içinde eğitimlerini tamamlarlar. Ayrıca derslerin büyük bir bölümü modern laboratuvar ve atölyelerimizde uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir.


Öğrencilerimiz 'Kariyer ve Yaşam” dersiyle iş yaşamına hazırlanmakta, öğrencilerin saygın şirketlerde staj yapmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin hem okuyup hem de part-time çalışmaları desteklenmekte ve ders planlamalarında bu konu göz önünde bulundurulmaktadır.

Çift Anadal ve Yandal Uygulaması: Meslek Yüksekokulumuzun öğrencileri çift anadal yapma hakkına sahiptir. Çift anadal programına katılarak başarılı olan öğrencilerimiz iki anadal için iki ayrı diploma hakkına sahip olurlar. Öğrencilerimiz yandal yapma hakkına da sahiptirler. Yandal programına katılarak başarılı olan öğrencilerimiz, anadal diplomalarının yanında farklı bir programın sertifikasını alma hakkına sahip olurlar.

Kariyer olanakları: Girişimcilik dersi alan öğrencilerimiz KOSGEB sertifikası elde etmeye hak kazanmakta ve bu sayede iş hayatına atılırken KOSGEB tarafından verilen sayısız krediye kolayca ulaşma imkânına sahip olmaktadır.


Kariyer Merkezimiz, sektör kuruluşlarıyla yapılan protokoller ve işbirliği anlaşmaları ile öğrencilerimize sadece üniversite eğitimleri sürecinde değil üniversite sonrası kariyer planlamalarında da destek olmakta ve geleceklerine bilinçli ve verimli katkılar sağlamaktadır.

Dikey Geçiş Olanakları: Mezunlarımız Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) girerek yükseköğretimlerine lisans düzeyinde devam etme olanağına sahiptirler. Okulumuzdan mezun olan öğrenciler her yıl DGS sınavında büyük başarı göstermektedirler. Bu başarının temel nedeni, okulumuzda her yıl ücretsiz DGS hazırlık kursunun verilmesidir.


Dikey geçişte İstanbul Okan Üniversitesinin dört yıllık bölümlerini tercih eden Meslek Yüksekokulu mezunlarımıza yüksek burs olanaklarıyla dikey geçiş yapma olanağı sağlanmaktadır.