MYO Hakkında

MENU

Meslek Yüksekokulumuzun amacı; eğitim verdiğimiz alanlarda sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanlar ile kendi işini kuracak girişimciler yetiştirmektir.

Ders programları ve içerikleri; sektörlerin gereksinimleri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Akademik kadrosunda değerli bilim insanlarının yanı sıra, sektörün içinde yer alan, işinin uzmanı, seçkin uygulayıcılar ve sektörün önde gelen yöneticileri yer almaktadır.

Üniversitemizde, teorik derslerin yanı sıra; uygulamaya da büyük önem verilmektedir. Öğrencilerimizin 'İş Yaşamına Hazırlık' ve 'Staj' programları doğrultusunda, zorunlu ya da gönüllü staj yapmaları sağlanmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı örneğinde olduğu gibi öğrencilerimizin hem okuyup hem part-time çalışmaları desteklenmektedir.

Eğitim dili Türkçe olan Meslek Yüksekokulumuzda, öğrencilerimiz isteğe bağlı olarak İngilizce hazırlık eğitimi almakta olup, eğitimleri süresince de İngilizce destekli eğitim almaya devam etmektedirler. İngilizce eğitim veren programlarımızda okuyan öğrencilerimizin bir yıl İngilizce hazırlık eğitimleri almaları zorunludur.

Meslek Yüksekokulumuzun Diğer Üniversitelerden Farklı Uygulamaları
Meslek Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrenciler, diğer üniversitelerden farklı olarak Okan Üniversitesi diplomasının yanı sıra, verilen ilave eğitimlerle kazandıkları ve sektörde kabul gören sertifikalarla iş hayatına başlama şansına sahiptirler.

Yurtdışı Üniversitelerle Olan İşbirliği
Uluslararası bağlantılarını sürekli geliştiren ve öğrencilerin dünyanın çeşitli bölgelerinde öğrenim görerek deneyim kazanmalarını ve birden fazla yabancı dil öğrenmelerini sağlayan Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, güçlü uluslararası ilişkilerden yararlanarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip mesleki eğitimde çift diploma uygulamasını başlattı. Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencileri 1+1 modeli ile bir yıl Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda 1 yıl da İngiltere’de Havering College, Hackney College ya da College of North West London üniversitelerinden birinde öğrenim görerek iki üniversiteden de diploma alabilmektedirler. Yapılan anlaşmalar gereği öğrencilerimize Londra’da staj yapma ve gelir sağlama imkânı da verilmektedir.

Yan Dal Olanakları
Öğrencilerimiz eğitim aldıkları programın dışında diğer programlardan da ders alarak ücretsiz olarak yan dal yapabilmekte ve sertifika alabilmektedirler.

Dikey Geçiş Olanakları
Dikey geçişte Okan Üniversitesi’nin dört yıllık bölümlerini tercih eden Meslek Yüksekokulu mezunlarımıza yüksek burs olanaklarıyla dikey geçiş yapma olanağı sağlanmaktadır.

Kariyer olanakları
Kariyer Merkezimiz, sektör kuruluşlarıyla yapılan protokoller ve işbirliği anlaşmaları ile öğrencilerimize sadece üniversite eğitimleri sürecinde değil üniversite sonrası kariyer planlamalarında da destek olmakta ve geleceklerine bilinçli ve verimli katkılar sağlamaktadır.