Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

MENU

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, modern dünyadaki hava ulaştırma sektörünün karmaşıklığını ve hızla evrimleşen dinamiklerini anlamak isteyen öğrencilere yönelik bir programdır. Programın temel amacı, havacılık endüstrisinde kariyer yapmayı hedefleyen bireyleri, sektördeki temel prensiplere dayalı güncel bilgilerle donatarak ulusal ve uluslararası havacılık standartlarına uygun bir şekilde eğitmektir. Bu sayede, hızla gelişen havacılık alanında temel bilgilere sahip, havacılık sektörünün önde gelen ulusal ve uluslararası kuruluşlarında yolcu hizmetlerinden, uçuş operasyonlarının öncesi, sırası ve sonrasındaki süreçlere kadar başarıyla çalışabilen, yabancı dil yeterliliğine sahip, yüksek nitelikli personel yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Mezunlarımız, havayolu şirketleri, havaalanları, havaalanı yer hizmetleri, ikram ve kargo şirketleri ve diğer havacılık otoriteleri de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde istihdam edilebilmektedir. Tüm havacılık programlarımızda Mesleki İngilizce dersleri ve sektörün önde gelen firmalarında çalışan akademik kadromuz tarafından yürütülen esnek müfredatımız ile eğitimlerini görmektedirler. Öğrencilere, sektörde staj yapma ve önemli bağlantılar kurma fırsatları sunularak, mezuniyet sonrasında iş bulma süreçlerine destek olunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 Yıl
Puan Türü: TYT
İngilizce Hazırlık: İsteğe Bağlı
Program Türü: Örgün Öğretim
Eğitim Kampüsü: Tuzla Kampüsü
Staj: İsteğe Bağlı

Ders müfredatını görüntülemek için tıklayınız.

Program Danışmanı

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

Dr. Öğr. Üyesi Çağlar Akar

E: caglar.akar@okan.edu.tr
T: 0 (216) 677 16 30
Ofis Bilgisi: Tuzla Kampüsü D Blok 3.Kat
Lisans: Deniz Harp Okulu Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Yüksek Lisans: Coventry University-Terrorism, International Crime and Global Security MA Programı
Doktora: Kocaeli Üniversitesi -Yoksulluk Çalışmaları Doktora Programı
Araştırma Konuları: Uluslararası Güvenlik, Yoksulluk Silahlı Çatışma İlişkisi, Küreselleşme Sürecinde Değişen Uluslararasi Kurumsal Yapılar, Yapay Zekanın Sosyal Bilimlerde Uygulama Alanları

Danışma Komitesi

  • Öğr. Gör. Süleyman Sırrı İshakbeyoğlu – Atlas Global OCC Manager- Head of Integrated Operations Control Center – Redstar Aviation Flight Dispatcher
  • Öğr.Gör. Murat Aydoğdu – EASA/JAA 050 Meteorology TR/EN for PPL/CPL/ATPL Ground Instructor Aeronautical/Military Meteorologist Senior Forecaster/ Meteorologist at ATATÜRK Intl.
  • Öğr. Gör. Önder Taşdelen – Pegasus Airlines DCS System Manager
  • Öğr. Gör. Özlem Boztepe – THY Kıdemli Kabin Amiri
  • Öğr. Gör. Zeynep Yamak – THY Kıdemli Kabin Amiri
  • Öğr. Gör. Nilüfer Tellioğlu Şahin – THY Kıdemli Kabin Amiri