İşletme Yönetimi

MENU

Programımızın amacı; işletmelerin ve sektörün ihtiyacı olan, piyasa isteklerine cevap verecek, üretim ve hizmet faaliyetlerini verimli bir şekilde yürütecek, görev aldığı işletmede işletmecilikle ilgili problem ve fırsatları tanıyabilen, uluslararası meslek standartlarına uygun hizmeti sunabilecek nitelikli eleman yetiştirmektir. Bu amaçla, akademik bilgilerinin yanı sıra özel sektör deneyimi de yüksek olan güçlü öğretim kadromuz; iş yaşamından uyarlanmış örnek olay incelemeleri, teorik konular, başarılı girişimcilik hikâyeleri ve mevzuat incelemeleriyle öğrencilerimizi iş yaşamına hazırlamaya çalışmaktadır.

İnsan kaynakları yönetimi, iletişim, bilgi yönetimi, girişimcilik, satış, pazarlama vb. işletme alanında farklı derslerin yanı sıra staj uygulamalarıyla sektörü tanıyan, sektör işbirlikleri ve etkinlikler ile küresel piyasalarda yeni gelişmeleri yakından takip edebilme fırsatı yakalayan Mezunlarımızbirçok farklı bölümde ara eleman olarak istihdam edilebilmektedir.

İşletme disiplinleri ile ilgili kavramları ve önemini açıklayabilme konularında yetenek kazanan mezunlarımız teknolojik alt yapılarını tamamlayarak zaman içinde başarıları ölçüsünde ve kendilerini geliştirmelerine bağlı olarak daha üst kademe yöneticiliğe de yükselebileceklerdir.

Eğitim Süresi: 2 Yıl
Puan Türü: TYT
İngilizce Hazırlık: İsteğe Bağlı
Program Türü: Örgün Öğretim
Eğitim Kampüsü: Tuzla Kampüsü
Staj: Zorunlu

Ders müfredatını görüntülemek için tıklayınız.

Program Danışmanı

İşletme Yönetimi

Dr. Öğr. Üyesi Dilek Yalçın

E: dilek.yalcin@okan.edu.tr
T: 0 (216) 677 16 30 #2710
Ofis Bilgisi: Tuzla Kampüsü B Blok Giriş Katı A118
Lisans: İstanbul Üniversitesi
Yüksek Lisans: Beykent Üniversitesi
Doktora: İstanbul Okan Üniversitesi
Araştırma Konuları: Tüketici Davranışları, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Pazarlama İletişimi