Bölüm Hakkında

MENU

Üniversitemizin Akfırat kampüsünde 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında kurulan Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü tecrübeli akademisyenlerinin yanı sıra genç ve dinamik akademisyenleriyle de kaliteli eğitim verme sürecine devam ediyor.

Günümüz gereksinimleriyle artık her sektöre girmiş ve vazgeçilmesi imkânsız olan teknolojinin 3 temel yapı taşı elektronik, bilgisayar ve haberleşme ile ilgili dersler eğitimleri süresince öğrencilerimize verilmektedir. Eğitim içeriğimiz sadece teorik bilgileri kapsayacak şekilde değil aynı zamanda öğrencilerimize uygulama yapıp sonuçları görme imkânı verecek şekilde düzenlenmiştir. Bunun için iyi teknolojik altyapıya sahip tam donanımlı laboratuvarlar ve teknik ekipmanlar öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü, fakültemizde şuan kullanılmakta olan tam donanımlı Devreler ve Sistemler laboratuvarı ve bunun yanı sıra 4 Bilgisayar laboratuvarıyla eğitimine başlamıştır. Bölümümüz 2008 yılında açılması planlanmış ve tasarlanmış Mikroişlemciler ve Lojik Devreler, İşaret ve Görüntü İşleme laboratuvarlarıyla ve üniversitemizin derslikleri ve sunduğu tüm imkânlarıyla eğitim sürecini en üst seviyeye getirmeyi hedeflemiştir.