Elektrik - Elektronik Mühendisliği

MENU

Üniversitemizin Akfırat kampüsünde 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında kurulan Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü tecrübeli akademisyenlerinin yanı sıra genç ve dinamik akademisyenleriyle de kaliteli ve günün gereksinimlerine uygun eğitim verme konusunda iddialıdır.

Günümüzde her sektöre girmiş ve vazgeçilmesi imkânsız olan teknolojinin 4 temel yapı taşı elektrik, elektronik, bilgisayar ve haberleşme ile ilgili dersler eğitimleri süresince öğrencilerimize verilmektedir. Eğitim içeriğimiz sadece teorik bilgileri kapsayacak şekilde değil aynı zamanda öğrencilerimize uygulama yapıp sonuçları görme imkânı verecek şekilde düzenlenmiştir. Bunun için iyi teknolojik altyapıya sahip tam donanımlı laboratuvarlar ve teknik ekipmanlar öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümün'de öğrencilerimiz öğrenimlerinin ilk iki senesinde lojik devreler ve temel elektronik laboratuvarları ile pratik yapma imkanı bulmaktadırlar. Üçüncü sınıfta ise öğrencilerimiz uygulamaya yönelik haberleşme, FPGA ile tasarım, mikrodenetleyici, elektrik makinaları ve güç elektroniği laboratuvarları ile yoğun pratik yapmaktadırlar. Öğrenimlerinin son senesinde ise öğrencilerimiz PCB tasarım ve entegre devre tasarım laboratuvarları ile ileri seviye elektrik ve elektronik konuları üzerinde çalışma imkanı bulmaktadırlar.

Elektrik Elektronik Mühendisliği - (MÜDEK) Akreditasyonu

MÜDEK Anketleri