Spor Yönetimi

MENU

Spor Yönetimi Önlisans Programı’nın amacı: Spor işletmeleri ve spor sektörünün ihtiyacı olan, piyasa isteklerine cevap verecek, üretim ve hizmet faaliyetlerini verimli bir şekilde yürütecek, görev aldığı işletmede işletmecilikle ilgili problem ve fırsatları tanıyabilen, uluslararası meslek standartlarına uygun hizmeti sunabilecek nitelikli eleman yetiştirmektir. Bu amaçla, akademik bilgilerinin yanı sıra özel sektör deneyimi de yüksek olan güçlü öğretim kadromuz; iş yaşamından uyarlanmış örnek olay incelemeleri, teorik konular, başarılı girişimcilik hikâyeleri ve mevzuat incelemeleriyle öğrencilerimizi iş yaşamına hazırlamaya çalışmaktadır.

Spor Yönetimi Önlisans Programı, mezunlarını spor endüstrisi, spor bilimleri ve serbest zamanların değerlendirilmesine yönelik uygulamalı ya da teorik hizmetler sunan kamu ve özel sektör kurumlarında, okullarında ve üniversitelerinde istihdam edilebilecek kalifiyede yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Ayrıca, bu program mezunları teorik alan kapsamında spor pazarlaması, sporda halkla ilişkiler, sporda insan kaynakları, spor finansı, spor işletmeleri ve yönetimi, sporda sponsorluk ve etkinlik yönetim gibi departmanlarında çalışabilecek nitelikte olmakla birlikte, müfredatta seçmeli olarak yer alan futbol, voleybol, satranç, drama, boks, yüzme raket sporları vb. gibi dersler sayesinde uygulamalı alanlarda da istihdam edilme olanağına sahiptir.

Eğitim Süresi: 2 Yıl
Puan Türü: TYT
İngilizce Hazırlık: İsteğe Bağlı
Program Türü: Örgün Öğretim
Eğitim Kampüsü: Tuzla Kampüsü
Staj: Zorunlu

Ders müfredatını görüntülemek için tıklayınız.

Program Danışmanı

Spor Yönetimi

Öğr. Gör. Serkan Alpyagil

E: serkan.alpyagil@okan.edu.tr
T: 0 (216) 677 16 30 #2575
Ofis Bilgisi: Tuzla Kampüsü B Blok Giriş Katı A118
Lisans: Marmara Üniversitesi
Yüksek Lisans: Marmara Üniversitesi
Araştırma Konuları: Spor Pazarlaması, Ağ Ortamında Dijital Pazarlama, Spor Kulübleri ve Sponsorluk İlişkisi, Spor Hukukunda Güncel Konular, Spor Etkinlikleri ve İşletme Yönetimi