Uluslararası Olanaklar

MENU

Erasmus Öğrenim Hareketliliği

Erasmus Öğrenim Hareketliliği programı, öğrencilerin Avrupa'daki üniversiteler arası karşılıklı değişimini sağlayarak; yüksek öğretimin kalitesini artırmayı ve Avrupa boyutunu güçlendirmeyi hedeflemektedir. Hem akademik, hem de kültürel etkileşimi hedefleyen Erasmus Programı, öğrencilerin dönem ya da yıl kaybetmeksizin farklı bir deneyim kazanmalarını sağlamaktadır.

Bu program, Hayat Boyu Öğrenme Programı’na dahil ülkeler olan Avrupa Birliği üyesi 27 ülke, Avrupa Birliğine üye olmayıp Avrupa Ekonomik Alanı üyesi İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve Avrupa Birliği’ne aday ülkeler arasında yer alan Türkiye yüksek öğretim kurumlarının istifadesine açıktır.

Hazırlık dışında birinci yılını tamamlamış, genel not ortalaması 2.20’nin üstünde olan, yurtdışında eğitim alabilecek düzeyde yabancı dil bilen tüm öğrencilerimiz, Erasmus Üniversite Beyannamesi sahibi üniversitelerin ilgili bölümleriyle yapılan anlaşmalar çerçevesinde bu programdan faydalanabilmektedir.

Detaylı bilgiler ve duyurular Üniversitemizin Erasmus Ofisi’nden veya web sayfasından takip edilebilir.


Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği

Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği Programı ile İstanbul Okan Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri 4 yıllık eğitimleri sırasında Avrupa'nın değişik ülkelerindeki şirket, laboratuvar ya da üniversitelerde staj yapabilecektir. Öğrenci staj hareketliliği en az 3 en fazla 12 aydır. Hazırlık dışında birinci yılını tamamlamış, genel not ortalaması 2.20’nin üstünde olan, yurtdışında eğitim alabilecek düzeyde yabancı dil bilen tüm öğrenciler bu programa başvurabilmektedir.

Detaylı bilgiler ve duyurular Üniversitemizin Erasmus Ofisi’nden veya web sayfasından takip edilebilir.


Diğer Olanaklar

İstanbul Okan Üniversitesi’nin yurtdışındaki üniversitelerle imzaladığı anlaşmalar doğrultusunda en az bir yılını tamamlayan öğrencilerimiz ortak üniversitelerde 1 veya 2 dönem eğitim görebilirler. Ayrıca, hazırlık veya seçmeli dil dersi alan öğrencilerimiz anlaşma yapılan üniversitelerin yaz okullarında dile eğitimi alabilirler.

Detaylı bilgiler ve duyurular Üniversitemizin Uluslar arası Ofisi’nden veya web sayfasından takip edilebilir.