Bölüm Hakkında

MENU

İstanbul Okan Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, her şeyden önce sağlık personeli olarak hizmet edeceği insan ve topluma karşı saygı duyan, sorumluluk hisseden, mesleğini iyi bilen ve seven fizyoterapistler yetiştirmek için yapılandırılmıştır. Bu ilkeler doğrultusunda mesleki bilgi ve yeteneklerini geliştirmeleri için pek çok olanak sunulur.

Teorik bilgilerin uygulamalı olarak pekiştirildiği, biri rehabilitif egzersizler, biri de elektro-fiziksel tedaviler için güncel teknolojiyle donanmış iki laboratuvar bulunur. Fizyoterapinin temelini oluşturan anatomi fizyoloji gibi temel tıp bilimlerine ait dersler için tıp fakültemizdeki modern laboratuvarlardan faydalanılır. Tüm öğrencilerimizin aynı anda uygulama yapabileceği kapasitede ve en yeni teknolojilerin bulunduğu bu laboratuvarlarda öğrencilerimiz öğretim kadromuz eşliğinde klinik problem çözme yöntemiyle gerçek hasta senaryoları üzerinden eğitim alırlar. Tedavi yöntemlerini, egzersiz yaklaşımlarını ve cihaz uygulamalarını bizzat deneyimleyerek öğrenirler.

Staj aşamasına gelen öğrencilerimiz, 2016 yılında açılan Okan Üniversitesi Hastanesi’nde deneyimli fizyoterapistlerin gözetiminde hastalarla birebir çalışma olanağı bulurlar.

Üniversitemizdeki kongre ve toplantı salonlarında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Akademik Kadrosu tarafından her dönem çeşitli bilimsel ve sosyal aktiviteler düzenlenir.

Mezuniyet sonrası bilimsel çalışma ve akademik kariyer yapmak isteyen öğrencilerimiz yüksek lisans programımızdan faydalanırlar.

Üniversitemizde öğrenciler için en az eğitim kadar önemli olduğunu düşündüğümüz sosyal kulüpler oldukça çeşitli ve aktiftir. Özellikle bölümümüzün öğrencilerince kurulmuş olan O’FTR Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kulübü, düzenledikleri geliştirici ve eğlenceli aktivitelerle öğrencilerimize akademik eğitim yanında üniversiteli olmanın keyfini de yaşatmaktadır.

Galeri