Dekan Mesajı

MENU

İş tanımları, iş yapma biçimleri, çalışanların ve işverenlerin beklentileri de değişiyor. Uluslararası sistem kendini yenilerken, iş tanımları genişliyor ve iyi iş, sosyal işletmecilik, sosyal sorumluluk sahibi şirketlerin popülerliği artıyor. Bu iş tanımlarında işverenin de çalışanların da değerler üzerine yeniden düşünmeleri gerekliliği, çalışanların ve liderlerin, kapsayıcılığı, demokratik yönetişimi önemsedikleri ve bu şekilde motive oldukları öne çıkıyor.

Çok hızlı değişen, karmaşık ve tanımlamaların yetersiz kaldığı bir dünyada yaşıyoruz. Her gün beklenmeyen krizlerle, acil kararlar alıp, hızlı hareket etmemizi gerektiren olaylarla karşılaşıyoruz.

Gelecekte, kaliteli eğitiminin yanında adaptasyon yeteneği yüksek, öğrenmeye ve sürekli eğitime açık, çevreye saygılı, vizyon sahibi, demokratik ve iyi ekipler kurabilen ve bu ekiplerle çalışabilen bireyler başarılı olacak.

İstanbul Okan Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, bünyesindeki İşletme, Ekonomi ve Finans, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümlerinin tümü bu anlayışla, yerelden uluslararasına uzanan tecrübe ve bilgi birikimiyle donanmış öğretim kadrosuyla, öğrencilerinin değişime uyum sağlama becerisi geliştirmeleri için çalışır. Öğrencilerimizin, diplomalarını aldıklarında yalnızca iyi birer iş edinmelerini değil, geleceği emanet ettiğimiz, iyi işverenler ve iyi çalışanlar olmalarını hedefliyoruz.

Fakültemizde bölüm derslerimiz uzmanlık alanları ve çift anadal ve yandal olanaklarıyla çeşitleniyor. Öğrenci odaklı, öğrenci katılımlı eğitim felsefemize vücut veren etkinliklerimizde, sertifika programlarımızda ise öğrencilerimizi birleştiriyor, farklı disiplinlerden gelen zenginlikleri paylaşıyoruz.

Uluslararası öğrencilerimiz, Erasmus anlaşmalarımız sayesinde dünya üniversitesi olma vizyonumuzu Kampüsümüze de taşıyoruz. Öğrencilerimiz dünyanın dört bir yanından arkadaşlarıyla İngilizce eğitim alarak, Erasmus programına katılarak, çok sesli, kapsayıcı, demokratik bir ortamda dünya vatandaşı olmayı deneyimliyor.

Üniversitemize adım attığı andan itibaren iş dünyasına yakın, zorunlu staj ve CO-OP Programımızla uzun süreli staj ve iş imkanına sahip, tüm Üniversiteye yaydığımız Girişimcilik dersleriyle, girişimcilik güdüsü gelişmiş öğrenciler yetiştiriyoruz.

Kampüs üniversitesi olmanın avantajlarından ve yakın çevremizdeki endüstrilerle işbirliğinden yararlanarak, İstanbul’daki iş dünyasıyla bir araya geliyoruz. Öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz yakın çevremize de değer katmaya devam ediyor.

Analitik yetenekleri gelişmiş, bilimsel literatürü ve güncel gelişmeleri takip edebilen, evrensel kültüre sahip öğrencilerimize geleceğimizi emanet etmek bizleri ve tüm paydaşlarımızı da mutlu ediyor.