Yurt

MENU

İstanbul Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü içinde yer alan ve 1400 yatak kapasiteli olan yurtlarımız, toplam 5 ayrı binadan oluşmaktadır.

Yurt binaları içinde, etüt odaları, çamaşırhane, ütü odası, kablolu ve kablosuz internet erişimi bulunmakta olup, 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir.

Tüm yurt binaları içinde yer alan ve 24 saat vardiya sistemi ile çalışan İdari ve Danışma Personeli tarafından, öğrencilerin sıkıntı ve önerileri dikkate alınarak, onların güvenliği ve memnuniyeti sağlanmaya çalışılmaktadır.

Bununla beraber, 7/24 yurtlarda bulunan hemşire ve ambulans sayesinde, öğrencilere yönelik sağlık hizmeti, eksiksiz yerine getirilmektedir.

Öğrenci yaşam alanı olan, tüm yurt odalarının ve ortak alanların temizliği ise, hafta içi her gün deneyimli personeller tarafından yapılmaktadır.

Kampüs içi yurtlarımızda, öğrencilerimize 1 - 4 kişilik standartlar arasında değişen odalarda barınma olanağı sunulmakta olup, yurt odaları içerisinde, banyo, duşakabin, wc, mini & midi tip buzdolabı, telefon, elbise dolapları, plazma tv mevcuttur.

Öğrencilerimiz, tam donanımlı spor merkezimiz ve yüzme havuzumuzdan ücretsiz faydalanmanın yanında istenilen belgeleri temin ederek, kampüs içi otoparklarımızdan da faydalanma olanağına sahiptirler.

Sabiha Gökçen Havaalanı’na 10 dakikalık mesafede olan İstanbul Okan Üniversitesi yurtları sayesinde, il dışından gelen öğrenciler, çok kısa sürede yurtlarına ulaşma şansı yakalayabilmektedirler.

Yurtlarımıza, üniversitemize kayıtlı her öğrenci başvuru yapabilmektedir. Bunun için gerekli belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • Mali işlerden alınan ödeme bildirim formu ve borcu yoktur yazısı,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi, (2 Ad.)
  • 2 Adet vesikalık fotoğraf,
  • Yurtta kalmasında sakınca olmadığını gösteren Sağlık Raporu,
  • Hepatit A-B-C ve Anti HAVIgm, HbsAg, Anti-Hbs, Anti-Hbc testlerini sonuçlarını veya varsa Hepatit Aşı Karnesi fotokopisinin yurtlar müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir.

Yurt kayıtlarımız devam etmektedir.