HND & HNC

MENU

İstanbul Okan Üniversitesi Öğrencilerine Çift Diploma İmkanı

Pearson kalite denetiminden başarıyla geçen İstanbul Okan Üniversitesi, Pearson onaylı ve İngiltere menşeili Uluslararası Sertifika (HNC – High National Certificate) ve Uluslararası Diploma (HND – High National Diploma) verme yetkisi kazanmış ilk Türk Üniversitesidir.

HND önlisans ile lisans diplomaları arasında bir konuma sahip diploma niteliğinde olup, HND sahibi öğrencilerimiz istedikleri taktirde anlaşmalı İngiltere ağırlıklı tüm AB, ABD ve Kanada gibi ülkelerdeki anlaşmalı üniversitelerinde ilave 1 yıl daha okuyarak o üniversiteden de aynı alanda ikinci lisans diploması alma hakkına sahip olacaktır.

HND diploma belgesi belirlenecek programlarda lisans diplomaları ile birlikte talep eden öğrencilere verilecektir. HND’si olan mezunlarımız, HND Kabul eden üniversitelerde (İngiltere, İtalya, Kanada, ABD vb) 1 yıl daha okuyarak o üniversitelerden de ikinci diplomalarını almaya hak kazanacaklardır.

Ayrıca farklı ülkelerde eğitim alarak Uluslararası Diploma (HND- High National Diploma) sahibi olan öğrenciler de İstanbul Okan Üniversitesi’nde karşılığı olan lisans programlarımıza kabul edilerek lisans eğitimlerini tamamlayarak diplomalarını alabileceklerdir.

HNC/HND akreditasyonu öğrencilerimize çift diploma imkanı sunmasının yanı sıra, İstanbul Okan Üniversitesi’nin Pearson eğitim çözümlerinin dünya çapındaki faaliyet alanlarında görünür olmasına ve uluslararası tanıtım alanlarının genişlemesine katkı sunacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

HND onay kapsamındaki 9 Program:

  • Sanat ve Tasarım (Süreç devam ediyor)
  • Mühendislik (Elektrik-Elektronik, Endüstri, Makine) (Süreç devam ediyor)
  • İşletme (Ekonomi ve Finans, Muhasebe ve Denetim, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Uluslararası Finans, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Ticaret)
  • Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği (Süreç devam ediyor)
  • İnşaat Mühendisliği (Süreç devam ediyor)
  • İç Mimarlık ve Çevre Düzenleme (Süreç devam ediyor)
  • Çocuk Gelişimi (Süreç devam ediyor)
  • Grafik Tasarım (Süreç devam ediyor)
  • Moda Tasarımı (Süreç devam ediyor)

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

HND başvuruları Uluslararası Programlar Müdürlüğüne yapılacaktır. Başvuru için 250 Sterlin aşağıdaki hesaba aktarılacak ve dekontu aşağıdaki mail adresine gönderilecektir. Göndereceğiniz e-mail konusuna “HND Başvuru Ödemesi” yazılması gerekmektedir. Başvuru için mail gönderirken aşağıda bulunan bilgileri belirtmeniz gereklidir.
Ad Soyad, doğum tarihi, öğrenci numarası, cinsiyet, iletişim bilgileri (mail ve telefon)

İletişim için: international.programs@okan.edu.tr

Hesap bilgileri aşağıdaki gibidir.
Vakıfbank
Hesap No: 00158048019430869
Rumuz: HND&HNC
İban no: TR180001500158048019430869
Swift: TVBATR2A