İstanbul Okan Üniversitesi

MENU

Orhan B. Alankuş - ARPROGED Direktörü

Orhan B. Alankuş lisans ve yüksek lisans derecesini sırasıyla 1978 ve 1979 yıllarında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Doktora derecesini ise 1982 yılında Imperial College of Science and Technology London’da tamamlamıştır. 1982-1984 yılları arasında Imperial College da ve RPD Limited’ta Proje Koordinatörü, Araştırmacı olarak çalışmıştır. 1984 yılında TOFAŞ’ta çalışmaya başlamış, bir çok farklı pozisyonda görev almış, ARGE bölümü kuruluşundan itibaren ARGE Müdürlüğü ve ARGE Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Uludağ Üniversitesi Teknoparkında TOFAŞ Araştırma Şirketi Platform A.Ş. kuruluşunda bulunmuş ve Genel Müdürlüğünü yürütmüştür. 2008-2011 yılları arasında Koç Holding’de Teknoloji ve Çevre Koordinatörü olarak görev yapmıştır.2011 yılından bu yana Okan Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi ve Araştırma Projeleri Direktörlüğünü yürütmektedir.

Mehtap Kurtoğlu - ARPROGED Müdürü

ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde Computer and Telekommunication alanında lisansını tamamlayıp aynı bölümde Robotics-Artificial İntelligance konusunda yüksek lisans yapmış, doktora çalışmalarına başlamış, akademik çalışmaları kapsamında, konusunda NATO nun«Best Paper» ödülünü almıştır. Akademik geçmişinin yanısıra, NETAŞ NORTEL NETWORK, ICTERRA, MITOS Medical Teknolojiler, KDE Bilişim, BORSA İstanbul, Ericsson Optronics, GENSİS- EADS/Eurocopter firmalarında 23 senelik profesyonel iş hayatı tecrübesine sahiptir. Bu süreç, uluslararası firmalarda, AR-GE mühendisliği, Strateji Planlama, Uluslararası Satış ve Pazarlama, Kurumsal Gelişim Yöneticiliğ, Proje yöneticiliği, IT yöneticiliği olarak değerlenmiş ve ARGE projelerinde yer almıştır. Kendi firmasını kurup, Savunma Sanayii projelerinde, ulusal ve uluslararası firmalarda danışmanlık yapmıştır ve girişimcilik tecrübesine sahiptir. 4 yıl SSM ile EADS offsetlerini yönetmiştir.Proje Yönetimi ve ARGE kapsamında ulusal/uluslararası eğitim sertifikalarına sahiptir.

Mustafa Ercan -  Modül 3: Üniversite Sanayi İşbirliği Faaliyetleri Sorumlusu

Mustafa Ercan, lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisans öğrenimini Karabük Üniversitesi Makine Eğitimi bölümünde tamamlamıştır. Doktora öğrenimine Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü Katmanlı imalat alanında devam etmektedir.2008-2019 yıllarında çeşitli işletmelerde Tasarım Mühendisi ve Proje Mühendisi olarak çalışmıştır. Eylül 2019 itibariyle İstanbul Okan Üniversitesi Araştırma ve Proje Geliştirme Direktörlüğünde Proje Geliştirme Uzmanı olarak görev almaktadır.

Cansu Topal -  Modül 4 :  Fikri Sınai Hakların Yönetimi ve Lisanslama Hizmetleri Sorumlusu

Cansu Topal,lisans ve yüksek lisans derecesini sırasıyla 2001 ve 2008 yıllarında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Georg-August Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Göttingen Almanya’da, Doktora derecesini ise 2014yılında Almanya’da aynı Üniversite’de yapmıştır. 2003-2010 yılları arasında serbest avukatlık yapmıştır. 2014 yılından itibaren İOÜ’ deUluslararası Fikri ve Sinai Mülkiyet Hukuku, Rekabet Hukuku vb. alanlarda ders vermektedir. Fikri mülkiyet hukuku alanında kitabı ve makaleleri vardır. Fikri Mülkiyet Platformu üyesidir.

Merve Maçin -  Modül 4:   Fikri Sınai Hakların Yönetimi ve Lisanslama Hizmetleri Sorumlusu

Merve Maçin, Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü' ndeki lisans öğrenimini 2010 yılında tamamlamıştır. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.Yedi yılı aşkın süre özel sektörde proje mühendisi, pazarlama sorumlusu ve ürün yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Eğitim koordinatörü olarak yeşil bina sektöründe görev almıştır. 2019 yılında Marmara Üniversitesi İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi’ nde Proje Destekleri ve Eğitim Bölümü Sorumlusu olarak çalışmıştır. Şubat 2020’ den bu yana İstanbul Okan Üniversitesi Araştırma ve Proje Geliştirme Direktörlüğü’ nde Proje Geliştirme Uzmanı olarak görevini sürdürmektedir.

Güneş Küçükyazıcı - Modül 5 : Şirketleşme ve Girişimcilik Hizmetleri Sorumlusu

Güneş Küçükyazıcı, lisans derecesini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde, yüksek lisans ve doktora derecesini İTÜ Endüstri Mühendisliğinde tamamlamıştır. 2004 ve 2007 yılları arasında Yapı Kredi Faktoring A.Ş. Hazine Bölüm Yönetmen Yardımcısı, 2008 yılında Sistema Mühendislik Danışmanlık Firmasında Danışman, 2009-2010 yılları arasında Okan Üniversitesi Uluslararası Lojistik Bölümü Araştırma Görevlisi, 2010-2014 İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi, 2014 yılından itibaren OÜ Endüstri Mühendisliği’nde ders vermektedir Stratejik Yönetim, Karar Verme ve Kalite faaliyet alanlarıdır, organizasyonel yol bağımlılığı, problem çözme teknikleri, girişimcilik, dikey bütünleşme stratejileri, yön eylem araştırmaları alanlarında yayınları vardır.