Spor Yönetimi

MENU

İşletmelerin ve sektörün ihtiyacı olan, piyasa isteklerine cevap verecek, üretim ve hizmet faaliyetlerini verimli bir şekilde yürütecek, görev aldığı işletmede işletmecilikle ilgili problem ve fırsatları tanıyabilen, uluslararası meslek standartlarına uygun hizmeti sunabilecek nitelikli eleman yetiştirmektir. Bu amaçla, akademik bilgilerinin yanı sıra özel sektör deneyimi de yüksek olan güçlü öğretim kadromuz; iş yaşamından uyarlanmış örnek olay incelemeleri, teorik konular, başarılı girişimcilik hikâyeleri ve mevzuat incelemeleriyle öğrencilerimizi iş yaşamına hazırlamaya çalışmaktadır.

Spor Yönetimi Önlisans Programının amacı: spor yönetimi ile ilgili farklı düzeylerdeki tesislerde ve pozisyonlarda (pazarlama, finans, halkla ilişkiler, saha malzeme bilgisi, spor tesis işletmesi gibi) ihtiyacın karşılanmasını sağlamaktır. Spor endüstrisi, spor bilimleri ve serbest zamanların değerlendirilmesine yönelik hizmetler sunan hizmetlerle birlikte, kamu ve özel sektördeki sporla ilgili kurumlara okullara ve üniversitelere hizmet verebilecek kalifiye elemanları yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Spor Yönetimi Önlisans Programı mezunları özel ve kamu sektöründe çalışma fırsatı elde edebilmektedir. Bu programın mezunları spor kulüpleri ve gençlik ve spor müdürlüklerinde istihdam edilebilmektedir. Ayrıca, bu program mezunları pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları, finans, yönetim, sponsorluk ve etkinlik yönetim departmanlarında çalışabilmektedir.

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Puan Türü: TYT

İngilizce Hazırlık: İsteğe Bağlı

Program Türü: Örgün Öğretim

Eğitim Kampüsü: Tuzla Kampüsü

Staj: Zorunlu

Program Danışmanı


Öğr. Gör. Serkan Alpyagil

  • Ofis Bilgisi: Tuzla Kampüsü B Blok Giriş Katı A118

Lisans: Marmara Üniversitesi

Yüksek Lisans: Marmara Üniversitesi

Araştırma Konuları : Spor Yönetimi