Haberler

Büyük Buluşma’da aday öğrencileri ağırladık

01 Ağustos 2022

Tuzla Kampüsümüzde 31 Temmuz 2022 Pazar günü düzenlenen Büyük Buluşma’da tercihin ustaları ve dekanlarımız-akademisyenlerimiz aday öğrencilere rehberlik etti. Adaylar tercih edecekleri bölümler hakkında bilgi aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Koçak açılış konuşmasında “Büyük Buluşma’yı tüm sorularınızın cevaplarını bulmanız için 10 yıldır düzenliyoruz. Rehberlik alanının duayenleri bugün sizin için burada” dedi.

Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan ise tercih yapacak öğrencilere kampüs üniversitesi olan üniversiteleri ve iş dünyası ile yakın ilişkileri olan üniversiteleri seçmeleri konusunda tavsiyede bulundu. Bekir Okan “Vizyonumuz iş yaşamına en yakın üniversite. Binlerce şirketle anlaşmamız var. Üniversitemiz İş Yaşamına Hazırlık Programı ile birinci sınıftan başlayarak işletmelerde staj yapma olanağı sağlıyor. Mezun olmadan iş yaşamını tanıyan öğrenciler, tecrübe kazanıp iş hayatına hazırlıklı hale geliyor. Daha staj yaparken iş teklifi alıyorlar” diye konuştu. Ayrıca Girişimcilik Dersi ve Happy Life gibi üniversitenin Türk yükseköğretim hayatına kattığı yeniliklerden söz etti.

Aday İlişkileri Müdürümüz Servet Gülsün Şirin moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde ise tercihin usta isimleri Salim Ünsal, Cihan Yeşilyurt, Alparslan Dartan ve Onur Soğuk tercih yaparken dikkat edilecekleri paylaştı. Konuşmacıların ortak tavsiyesi bu yılın püf noktasının çok daha geniş aralıkta tercih yapmak olduğuydu. Ünsal, Yeşilyurt, Dartan ve Soğuk adaylara ayrıca 24 tercihin 24’ünü de yapın önerisinde bulundular.

Adaylardan gelen soruların da cevaplandığı panelin ardından fakülte etkinlikleri ile devam eden “Büyük Buluşma” uzmanlarla yapılan tercihin ardından sona erdi.

Galeri