Haberler

Aralık ayına sanatla başladık

04 Aralık 2019

Galeri

Aralık ayına sanatla başladık
Üniversitemiz, 20’nci yılı kapsamında öğrencilerimizi ve çalışanlarımızı sanatla buluşturmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın verdiği 20. Yıl Konserimizin ardından bu defa sahne İran'da doğup Kanada'da büyüyen, dünyanın pek çok ülkesinde konser veren piyanist-besteci Arash Behzadi’nindi. Behzadi’ye viyolonselde Selin Nardemir eşlik etti. Behzadi’nin 3 Aralık 2019 Salı günü Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezimizde verdiği piyano resitalini öğrencilerimiz, çalışanlarımız ve davetliler dinledi.

Konser öncesinde, yine 20. Yıl etkinliklerimiz kapsamında gerçekleşen 20 akademisyen sanatçının bir araya geldiği “Durdurulamaz Ayrıntılar” sergisinin açılışı yapıldı.

20 akademisyenin eserleri “Durdurulamaz Ayrıntılar”da
Sergi; resim, seramik, fotoğraf, tekstil gibi alanlarda, farklı malzemelerle üretim yapan birçok genç sanatçının doğadaki ayrıntılar üzerinden insan tahribatının izlerini sürdüğü ortak bir noktada buluşuyor. Sergide Üniversitemiz, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi’nden 20 akademisyenin çalışmaları bulunuyor.

“Durdurulamaz Ayrıntılar” sergisi Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi Olympos Sergi Alanı’nda 17 Aralık’a kadar ziyaret edilebilir.