Duyurular

2023 - 2024 Bahar Dönemi Uzaktan Eğitim Final Sınavları ve Esasları

16 Mayıs 2024

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü 2023 - 2024 Bahar Dönemi Uzaktan Eğitim yüksek lisans programlarına ait Final Sınavları 2 Haziran 2024 Pazar günü Tuzla Kampüsü'nde, 10:00 - 13:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Her bir ders için sınav süresi 30 dakikadır.

Sınavda kimlik kontrolü yapılacak olup kimliklerinizi (Okul Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Pasaport) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Sınav, Tuzla Kampüsü’nde gözetmen eşliğinde laboratuvar ortamlarında Üniversitemize ait bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirilecektir.

Seminer dersini alan öğrencilerimiz sınava saat 10.00 - 10.30 arasında başlayacaklardır.

Sınav Esasları

  • Sınav bitiminde, sınıf listelerine imza atılması zorunludur.
  • Sınav esnasında cep telefonu kullanımı kesinlikle yasaktır.
  • Hesap makinesi kullanılabilir. (Cep telefonu üzerinden hesap makinesi kullanımı yasaktır.)
  • IP kontrolü yapılacaktır ve kampüs dışı sınav girişlerinde, sınav geçersiz sayılacaktır.

Tuzla kampüsünde sınava girecek olan öğrencilerimiz için Sabiha Gökçen Havalimanı Metro İstasyonu ve Kurtköy Metro İstasyonu durağından saat 08:30’da ücretsiz servis kaldırılacaktır. Sınava kendi aracı ile gelen Öğrencilerimiz, Üniversite kimliğine sahipse aracı ile kampüs içerisine alınacaktır. Üniversite kimliği olmayanlar aracını kampüs çevresine park ederek Nizamiye ‘den güvenlik ve kimlik kontrolleri yapılarak içeri alınacaktır. Sınav öncesi, ilgili güvenlik ve kimlik kontrollerinin aksamaması için gerekli özenin gösterilmesi gerekmektedir. Servislerin geri dönüş saati 13:30'dur.

Servis kullanmak isteyen öğrencilerimizin 24 Mayıs 2024 tarihine kadar servis anketini yanıtlamaları gerekmektedir.