İşletme Yönetimi

MENU

İşletmelerin ve sektörün ihtiyacı olan, piyasa isteklerine cevap verecek, üretim ve hizmet faaliyetlerini verimli bir şekilde yürütecek, görev aldığı işletmede işletmecilikle ilgili problem ve fırsatları tanıyabilen, uluslararası meslek standartlarına uygun hizmeti sunabilecek nitelikli eleman yetiştirmektir. Bu amaçla, akademik bilgilerinin yanı sıra özel sektör deneyimi de yüksek olan güçlü öğretim kadromuz; iş yaşamından uyarlanmış örnek olay incelemeleri, teorik konular, başarılı girişimcilik hikâyeleri ve mevzuat incelemeleriyle öğrencilerimizi iş yaşamına hazırlamaya çalışmaktadır.

Programımızın amacı; işletmelerin ve sektörün ihtiyacı olan, piyasa isteklerine cevap verecek, üretim ve hizmet faaliyetlerini verimli bir şekilde yürütecek, görev aldığı işletmede işletmecilikle ilgili problem ve fırsatları tanıyabilen, uluslararası meslek standartlarına uygun hizmeti sunabilecek nitelikli eleman yetiştirmektir. Bu amaçla, akademik bilgilerinin yanı sıra özel sektör deneyimi de yüksek olan güçlü öğretim kadromuz; iş yaşamından uyarlanmış örnek olay incelemeleri, teorik konular, başarılı girişimcilik hikâyeleri ve mevzuat incelemeleriyle öğrencilerimizi iş yaşamına hazırlamaya çalışmaktadır. Özellikle perakende sektörünün hızla gelişmesi işletme yönetiminin önemini daha da arttırmıştır.

Mezun olan öğrencilerimiz, tüm işletme disiplinleri ile ilgili bilgilerin yanı sıra teknolojik alt yapılarını tamamlayarak zaman içinde başarıları ölçüsünde ve kendilerini geliştirmelerine bağlı olarak daha üst kademe yöneticiliğe de yükselebileceklerdir.

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Puan Türü: TYT

İngilizce Hazırlık: İsteğe Bağlı

Program Türü: Örgün Öğretim

Eğitim Kampüsü: Tuzla Kampüsü

Staj: Zorunlu

Program Danışmanı


Öğr. Gör. Dr. Dilek Yalçın

  • Ofis Bilgisi: Tuzla Kampüsü B Blok Giriş Katı A118

Lisans: İstanbul Üniversitesi

Yüksek Lisans: Beykent Üniversitesi

Doktora: İstanbul Okan Üniversitesi

Araştırma Konuları : Tüketici Davranışları, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Pazarlama İletişimi