Duyurular

2020 Sözleşme Dönemi Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketlilik Programına Katılmaya Hak Kazananların Listesi

08 Mart 2022

Erasmus başarı puanları (Dil puanı %50 ve GNO %50) dikkate alınmış olup, bir önceki duyurumuzdaki hareketlilik başvurularını değerlendirmede kullanılan değerlendirme ölçütleri ve ağırlıklı puanlar tablosuna göre Erasmus Nihai Puan hesaplanmıştır.

14.02.2022 tarihli sınava katılan ve 2022-2023 akademik yılı Güz dönemi için Erasmus programından faydalanmaya hak kazananların listesi açıklanmıştır. Hibe almaya hak kazanmış bir öğrencimizin Erasmus hakkından feragat etmesi halinde, hibe hakkı sırada bulunan bir sonraki öğrenciye geçecektir. Böyle bir durum olması halinde ofisimiz direkt olarak öğrenciyle e-mail üzerinden iletişime geçecektir.

Yedek öğrenci statüsünde bulunan öğrenciler dilerlerse faaliyet ve işlemlerine hibesiz olarak devam edebilirler.

NOT: Anlaşmalı Üniversiteler ve Kontenjanlarını Erasmus web sayfamızdan İkili Anlaşmalar kısmından kontrol edebilir, bölüm/Fakülte koordinatörlerinizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Tercihte bulunmadan önce okullar ve eğitim dilleri hakkında bilgi edinmeniz önemlidir.

Öğrenim hareketliliğine katılacak öğrencilerimiz Üniversite Tercih Dilekçelerini 16 Mart 2022 (saat 12:00 öğle) tarihine kadar bize bölüm koordinatörünüz tarafından onaylı bir şekilde ofisimize elden getirmeleri gerekmektedir. (Yedeklerden hak kazananlarla ofisimiz direk irtibata geçecektir.)

-Bölümünüzün anlaşmalı olduğu üniversitelerin listelerine, eğitim dillerine ve kontenjanlarına İkili Anlaşmalar tıklayarak ulaşabilirsiniz. (Sitedeki bilgiler kovid-19 ve başka idari sebeplerden dolayı değişiklik gösterebilir ya da karşı üniversitelerin anlaşma yenileme ya da kontenjan durumlarından dolayı üç alternatif üniversite seçmenizi rica ederiz.)

Başarılar Dileriz.