Haberler

Üniversitemizden Cumhuriyet’in 100. Yılı’na özel kutlama

26 Ekim 2023

Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nı Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde kutladık. 35 kişiden oluşan Symphstory müzikal performansı ile, 100. Yıl coşkusunu yaşattı. Geceye siyaset ve iş dünyasından isimler, üniversitenin öğrencileri ve çalışanları katıldı.

Etkinlikte Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan duygularını “Bir asırlık Cumhuriyetimizi kutlarken, atılımlarıyla fark yaratan İstanbul Okan Üniversitesi de çeyrek asırlık oluyor, 25. yılına giriyor. 25 yıl önce bu güzel ülkeye borcumuzu ödemek, iş dünyasındaki uluslararası tecrübemizi bu ülkenin çocuklarına aktarmak için İstanbul Okan Üniversitesi’ni kurduk” sözleriyle paylaştı. Bekir Okan konuşmasını “Cumhuriyetin 100. Yılı’nda da Atatürk’ün izinden gitmeye, Cumhuriyet değerlerinin önemine dikkat çekmeye devam edeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Atatürk!” sözleriyle bitirdi.

Performansın ardından Symphostory'nin maestrosu Anıl Edebale'ye teşekkür çiçeğini Mütevelli Heyet Başkanımız Bekir Okan, Mütevelli Heyet Başkan Yardımcımız Işıl Okan Gülen ve Rektör V. Prof. Dr. Güliz Muğan takdim etti.

Galeri