Bölüm Hakkında

MENU

Hem ulusal hem de uluslararası düzeyde muhasebe ve finans alanındaki gelişmeleri en güncel işlev ve kurallarıyla öğretmeyi hedefleyen eğitim programımız, seçkin ve uygulamacı eğitim kadrosuyla aranan meslek elemanları yetiştirmektedir.

Bu programdan mezun olan öğrenciler; reel sektörde faaliyet gösteren işletmelerin muhasebe ve finans bölümlerinde, bağımsız denetim ve danışmanlık şirketlerinde, mali müşavirlik bürolarında, finans sektöründe yer alan bankalar, sigorta şirketleri, borsalar, sermaye piyasası aracı kuruluşlarının gerek muhasebe ve iç denetim bölümlerinde gerekse operasyon bölümlerinde kariyer yapabilirler.

Öğrencilerimiz üniversitemizde var olan yan dal ve çift ana dal olanağından ve ayrıca Avrupa Birliği - Erasmus Programı çerçevesinde anlaşmalı üniversitelerle değişim programlarından yararlanabilmektedirler. Öğrencilerimizin sektörle olan ilişkilerini güçlendirmek ve sektör deneyimlerini artırmak için staj yapma olanağı da sağlanmaktadır.

Eğitim dili Türkçe olan bölümümüzde; öğrencilerimiz isteğe bağlı olarak bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi almakta olup, lisans eğitimi süresince İngilizce destekli eğitimlerine devam etmektedirler. Ayrıca; Almanca, Arapça, Rusça ve Çince’den herhangi birisini seçerek ikinci bir yabancı dili öğrenme olanağına da sahip olmaktadırlar.

Puan Türü: YGS 6
Öğrenim Dili: Türkçe
Öğrenim Süresi: 4 Yıl