Haberler

İş dünyası ile Kariyer Günleri’nde Buluştular

22 Mart 2019

Galeri

İki gün süren ve 172 şirketin katıldığı Kariyer Günlerimiz kapsamında öğrencilerimiz kariyerlerine yön verecek ipuçlarını uzmanlardan dinledi. Ön mülakat yaptılar. Business Luncheon – İş Yemeği etkinliği ile öğrenciler önemli şirketlerin İK direktörleri ve müdürleriyle buluştu.

İş Yaşamına En Yakın Üniversite vizyonumuz doğrultusunda, Kariyer Merkezimizin düzenlediği Kariyer Günleri, ulusal ve uluslararası 172 şirketi öğrencilerimizle buluşturdu.

Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde yapılan ve iki gün süren etkinlikte öğrencilerimiz firmaların staj ve iş imkanları konusunda bilgilendirildi. Öğrencilerimize staj ve iş başvuruları yapıp ön mülakat gerçekleştirebileceği bir platform sağlandı.

Yüzlerce öğrencimizin katıldığı Kariyer Günleri’nde farklı sektörlerden gelen profesyoneller tarafından seminerler verildi, öğrencilere network oluşturma imkanı sunuldu, gelecekte ön plana çıkacak meslekler anlatıldı. Kariyer gelişimini destekleyen etkinlikler düzenlendi.

Potansiyel öğrenci portföyü oluşturuyoruz
Kariyer Günleri’ne katılan şirketlerden Engin Grup İnsan Kaynakları İş Ortağı Duygu Çelebi “Kariyer Günleri’nin şirketimize kazanımı; kampüste öğrencilerinizle tanışarak şirketimizi tanıtma imkanı sağlaması oldu. Ayrıca staj ve yeni mezun alımlarımız için potansiyel öğrenci portföyü oluşturduk” diye konuştu.

Globelink Ünimar İnsan Kaynakları Yöneticisi Oben Korur ise “Kariyer Günleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz görüşmeler ile gençlerin önceliklerini, beklentilerini ve tercihlerini de birinci elden gözlemleme fırsatı bulduk. Çalışanlarımıza değer katma yolunda Kariyer Günleri’nde yaptığımız görüşmeler ve elde ettiğimiz veriler ile insan kaynakları stratejilerimizi ve politikalarımızı da güncelleme fırsatı yakaladık” açıklamasında bulundu.

Öğrencilerimiz iş yemeğinde mentorluk aldılar
Etkinliğin ikinci gününde, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültemizin de desteğiyle İş Yemeği / Business Luncheon gerçekleştirildi.

İstanbul Okan Üniversitesi öğrencilerini paydaş şirketlerin İK direktör ve müdürleri ile bir araya getiren etkinlik, iş yemeği konseptinde yapıldı. Etkinlik kapsamında, öğrencilerimiz iş yemeği ortamında birebir olarak İK profesyonellerinden mülakat teknikleri ve kariyer planlaması konusunda mentorluk hizmeti aldılar. İş Etiketi konferansının da verildiği yemekli organizasyonda öğrenciler profesyonellerden iş yaşamında davranış ve tutum tavsiyeleri aldı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Güner Gürsoy Kariyer Günleri için “Üniversiteler arasında mezunlarını en hızlı işe yerleştirenler arasında 12. sırada yer alıyoruz. İş Yaşamına En Yakın üniversite sloganımızın içini doldurduğumuz en önemli etkinliklerden biri de Kariyer Günleri. Öğrencilerimiz iki gün boyunca staj, iş ve O’COOP COOPerative Learning - İşyerinde Eğitim programı için şirketlerle birebir görüşme imkanı buldular. Yüzde 22’lere varan genç işsizliğin olduğu ülkemizde şirketler öğrencilerimizin ayağına gelerek onlara kariyer imkanı verdi, vizyonlarını paylaştı. Öğrencilerimize bu büyük fırsatı sunmaktan ötürü mutluyuz” dedi.