İstanbul Okan Üniversitesi

Deneme Veritabanları

MENUErişim Linki: http://platform.almanhal.com/
Kullanıcı Adı: okanalmanhal
Şifre: OKAN@2017


125’den fazla gelişmekte olan ülkeyi kapsayan Şirket, Sektör, M&A, ve Ülke Makroekonomik bilgisi ve çok kaynaklı haber sağlayan EMIS (Emerging Market Information Service) veri tabanı üniversitemiz erişimine açılmıştır. Veri tabanına, kullanıcı adı ve şifresi kullanmadan kütüphane web sayfasındaki www.emis.com adresini kullanarak kampüs içinden ve dışından erişim sağlayabilirsiniz. İçeriklere ulaşmak icin URL adresine tıkladıktan sonra açılan ekrarnın sağ üst köşesindeki “CLIENT LOGIN” sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.
Erişim Adresi: www.emis.com


McGraw Hill Tıp Veritabanları
McGraw Hill – ACCESS EMERGENCY MEDICINE Acil Tıp konusunda öğrencilere, doktorlara ve eğitimcilere hastaya teşhis koyma ve tedavide geniş bir kaynak yelpazesi sunmaktadır. Güncellenmiş içerik, ilaç monografileri, interaktif görüntü, videolar, ders kitaplarına erişim imkanı ve kişilere özel müfredatlar yer almaktadır. Yaralanmalar ve hastalıklar ile ilgili çok sayıda ameliyat videosu ve animasyon zenginliği ile kullanıcılara eşsiz bir hizmet sunmaktadır.
Erişim Linki: http://AccessMedicine.mhmedical.com

McGraw Hill- ACCESS SURGERY Uzmanlara, klinisyenlere, araştırmacılara ve tüm sağlık çalışanlarına çok zengin bir cerrahi içerik sunmaktadır. Ameliyat vaka senaryoları, çok çeşitli ameliyat videoları, interaktif görüntü, güncellenmiş içerik, semptom veya hastalıklar ile ilgili ayırıcı tanılar, ameliyatlarla ilgili prosedürler, ilaç monografileri, ameliyat rotasyonunu destekleyecek ve kolaylaştıracak bir çok kaynak, vaka senaryoları, soru-cevap etkileşimi içermektedir.
Erişim Linki: http://AccessSurgery.mhmedical.com

McGraw Hill- ACCESS ANESTHESIOLOGY McGraw Hill tarafından aneztezistler için geliştirilmiş çok sayıda ders kitabına erişim imkanı, klinisyenlere ve tüm sağlık çalışanlarına zengin içerik sunmaktadır; prosedürler ,pediatrik ders anlatımları, hasta sağlığı modülleri, etkileşimli özdeğerlendirmeler, ilaç monografileri, düzenli olarak güncellenen kaynaklar, çeşitli kılavuz içerikleri, A-Z’ye prosedür kaynakları, çok sayıda fotoğraf ve açıklamaları, video ve animasyon zenginliği ile kullanıcılar için eşsiz bir kaynaktır.
Erşim Linki: http://AccessAnesthesiology.mhmedical.com

McGraw Hill- ACCESS PEDIATRICS Klinisyenlere çocuk sağlığı konusunda çok zengin bir içerik sunmaktadır. Neonatoloji döneminden ergenlik dönemine kadar ki pediatrik uygulamaları son kullanıcıya online olarak görme imkanı sunar. Etkileşimli özdeğerlendirmeler, düzenli olarak güncellenen pediatrik kitaplar, video ve animasyon içeriği, hastalık tanılamaları, kalıtsal hastalıkların metabolik ve moleküler bazlarının online içerikleri, A-Z ye algoritimler, ilaç monografileri veritabanı kapsamında hekimlerin kullanımına açılmıştır.
Erşim Linki: http://AccessPediatrics.mhmedical.com

McGraw Hill - ACCESS PHYSIOTHERAPY AccessPhysiotherapy® fizik tedavi konusunda öğrenciler, eğitimciler için sunulan ödüllü bir kaynaktır. Online fizik tedavi kaynakları, önde gelen McGraw-Hill metinlerden içerik, interaktif görüntü dosyaları, multimedya ve esnek müfredat araçları ile konusunda eşiz bir kaynaktır.
Erişim linki:http://AccessPhysiotherapy.mhmedical.com

McGraw Hill- ACCESS NEUROLOGY nöroloji koleksiyonu Adams ve Victor'un Nöroloji İlkeleri yanı sıra nöroloji ve nörobilim konusunda uzmanlaşmış resim, video ve öz değerlendirme kaynaklar da dâhil olmak üzere 11 nöroloji ders kitaplarına erişim sağlar.
Erşim Linki:http://neurology.mhmedical.com

McGraw Hill- ACCESS ObGyn Kadın hastalıkları ve doğum referans ve araştırma için -tek bir yerden erişim- yeni bir yaklaşım sunuyor Düzenli olarak güncellenen, bu kapsamlı çevrimiçi kaynak Kadın Hastalıkları ve Doğum için herhangi bir cihaz üzerinde görüntülemeyi kapsar. Ayrıca, öğrencilerin yazmanlık yeteneklerinin gelişmesine, sonografi videoları ve vakalara erişmelerine yardımcı olur.
Erşim Linki:http://obgyn.mhmedical.com

McGraw Hill- ACCESS CARDIOLOGY Sürekli güncellenen 30’a yakın Kardiyoloji kitabınının anjiyodan açık kalp ameliyatları, kardiyak tümör operasyonlarına kadar farklı konuları içeren eşsiz video ve multimedya içeriklerle desteklendiği bir veri tabanıdır. Vakka çalışmaları, öğrenciler için çalışma soru /cevap bankalarının ve hasta eğitimi hakkında içerikleri de bulunmaktadır.
Erşim Linki:http://accesscardiology.mhmedical.com

McGraw Hill- ACCESS HemOnc Williams Hematology and Hematology-Oncology Therapy gibi önde gelen Hematoloji ve onkoloji kiktaplarının bulunduğu veritabanıdır. Online güncellemeler, soru-cevap değerlendirme ile ilgili bölümler ve binlerce görüntü, tablo ve şekil veritabanının içeriğindedir. Kan hücrelerinin ve koagülan protein düzensizlilieri için Patojenik, diagnostik ve teropötik temellerini kapsamaktadır.
Erşim Linki:http://hemonc.mhmedical.com

McGraw Hill- OMMBID Tıbbi Getenik ve genomic konu alanlarında, sürekli güncel ilgili tüm konuları kapsayan, site içi konu-anahtar kelime ile arama yapılabilen bir veri tabanıdır. Kapsamında The Online Metabolic and Molecular Bases of Inherited Disease e-kitabı yanı sıra, yüzlerce animasyonlarla ve görseller desteklenmiş konu anlatımları bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan kaynaklardan müfredat oluşturmak, bu şekilde öğrenci eğitimde etkin kullanım mümkün olmaktadır.
Erşim Linki:http://ommbid.mhmedical.com

McGraw Hill- Case Files Collection Anatomiden biyokimyaya, mikrobiyolojiden pataloji, farmakoloji ve pediatriye kadar tıbbın tüm dallarından vakka dosyalarının tasnif edilmiş şekilde sunun veritabanıdır. Temel bilimler, Klinik rotasyon ve mezuniyet sonrası düzeylerinde hazırlanmış vakka sunumları etkileşimli şekilde sunulmaktadır.
Erşim Linki:http://casefiles.mhmedical.comMEDICI.TV | EDU Barok'tan Modern'e, klasik müziğin en iyi örneklerinden oluşan 3000'den fazla konser, opera, bale, belgesel, arşiv belgeleri, besteci ve sanatçıların portreleri ve eğitim videolarına sınırsız erişim sunar. Dünyanın en büyük online klasik müzik video veritabanıdır. Önde gelen konser salonlarından ve klasik müzik festivallerinden 100'ün üzerinde canlı yayın yıl içerisinde sunulmaktadır. Platform İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki dilde kullanılabilir. MARC kayıtları bulunmaktadır. Tüm mobil cihazlarda ve webde kurumunuz kullanımına sunulmaktadır.
Erişim Adresi: http://edu.medici.tv/


Dünyanın içeriği en geniş ilaç veritabanı olarak bilinen veri tabanının aşağıdaki modülleri erişiminize açılmıştır. Erişimiz IP’ler üzerinden okan-elibrary.com üzerinden ya da kullanıcı adı ve şifresiyle yaplabilir : Username = OKAN; Password = UNIVERSITY817

Drugdex®
Tam referanslı, dozaj bilgisini de içeren tarafsız içeriktir. Farmakokinetik detaylar, uyarılar, etkileşimler, karşılaştırmalı ilaç etkileri, endikasyon içi, endikasyon dışı ve klinik uygulamalar ile kapsamlı ilaç kaynağıdır. Uluslararası ilaçları, FDA onaylı ve reçetesiz preparatları kapsar.

Complete Drug Interactions
Alerjik tepkimeler ile birlikte ilaç-ilaç, ilaç-gıda, ilaç-hastalık, ilaç-etanol ve ilaç-laboratuvar etkileşimlerini tarar ve tanımlar. İlaç-bitki etkileşimleri ile hamilelik ve emzirme uyarıları da kapsamı dahilindedir.

Complete IV Compatibility
Klinisyenlerin, olası tehlikeye sahip intravenöz kombinasyonlarını belirlemesine yardım eder. Lawrence Trissel (MS, FASHP) tarafından hazırlanan bir veritabanı olan Trissel’s 2'nin parenteral uyum bilgisi içermektedir. Karmaşık uyum sonuçlarına katkı sağlayabilecek etmenleri tanımlar.

Poisindex®
Yüzlerce, binlerce ticari, farmasötik ve biyolojik madde için içerik bilgilerini tanımlar ve sağlar. Klinik etkileri, tedavileri, toksite aralığını ve daha fazlasını belirleyen 1.000+ ayrıntılı yönetim/tedavi protokolü sunar.

Disease Emergency Medicine
Klinik sunum, laboratuvar ve radyolojik veriler ve farmakolojik olmayan törapetikler ile uygun hasta dispozisyonu hakkında ayrıntılı bilgi sunar. Acil bakım ayarlarında hızlı, etkin tanılamayı ve hasta tedavisini destekler

Disease Genral Medicine
Hastalık yönetimini ve tedavi kararlarını desteklemek üzere tasarlanmış olup klinisyenlerin en güncel seçim bilgilerine hızlı bir şekilde referans sağlayarak hataların en aza indirgenmesine yardım eder, gereksiz testleri veya prosedürleri önler, tedavi maliyetlerini azaltır ve hasta verimini iyileştirir.

Erişim Adresi: https://www.lexpera.com.tr/