Sıkça Sorulan Sorular

MENU

Soru: Danışman Hocam “Enstitü ile iletişime geç” dedi. Bundan sonraki süreç ne olacaktır?

Cevap: Danışman hocanızın onayını aldıktan sonra hazırlamış olduğunuz proje/ tez çalışmanızı tek bir word dosyası olarak sabe@okan.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Enstitüye mail olarak göndermiş olduğunuz çalışmanız “kaynakça ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü yazım kılavuna uygunluk” açısından incelemeye alınacaktır.

İnceleme sonucunda düzeltme talepleri size mail ortamında word dosyası olarak bildirilecektir. İstenilen düzeltmelerin yapılmasından sonra tekrar son halini sabe@okan.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir. Sistemden tekrar kontrol yapıldıktan sonra yeni düzeltme istenmemesi durumunda enstitü sekreterliğince kaç adet baskı alınacağına dair bilgilendirme maili tarafınıza iletilecektir.


Soru: Proje çalışmam için baskı alacağım ne yapmalıyım?

Cevap: Enstitü tarafından Kaynakça ve yazım kuralları denetiminden geçti mi? diye sorulacak.

Cevap HAYIR ise; “Danışman hocanızın onayını aldıktan sonra hazırlamış olduğunuz proje/ tez çalışmanızı tek bir word dosyası olarak sabe@okan.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Enstitüye mail olarak göndermiş olduğunuz çalışmanız “kaynakça ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü yazım kılavuna uygunluk” açısından incelemeye alınacaktır.

İnceleme sonucunda düzeltme talepleri size mail ortamında word dosyası olarak bildirilecektir. İstenilen düzeltmelerin yapılmasından sonra tekrar son halini sabe@okan.edu.tradresine göndermeniz gerekmektedir. Sistemden tekrar kontrol yapıldıktan sonra yeni düzeltme istenmemesi durumunda enstitü sekreterliğince kaç adet baskı alınacağına dair bilgilendirme maili tarafınıza iletilecektir.” cevabı verilecek.

Cevap EVET İSE; danışman hocası (sağlık bilimleri meslek yüksek okulu öğretim üyelerinden biriyse) Bir karton baskı kitap ve cd Sağlık Bilimleri Enstitüsü SEVTAP CANVER adına Mecidiyeköy kampüsüne, iki karton baskı kitap ve bir cd Sağlık Bilimleri Yüksekokulu AYŞEGÜL ÖZDEMİR adına Tuzla Kampüsüne kargolanacaktır.

Danışman hocası (sağlık bilimleri meslek yüksek okulu öğretim üyelerinden biri değil ise ) iki karton baskı kitap ve bir cd Sağlık Bilimleri Enstitüsü SEVTAP CANVER adına Mecidiyeköy kampüsüne, Bir karton baskı kitap ve cd Sağlık Bilimleri Yüksekokulu AYŞEGÜL ÖZDEMİR adına Tuzla Kampüsüne kargolanacaktır.


Soru: Tez / Projem için anket çalışması yapacağım ne yapmalıyım?

Cevap: anket çalışmanıza uygulama izni verilmesi için genelde Kamu Hastaneler Birlikleri “Etik Kurul Kararı” istiyorlar etik kurul kararınız var mı ?

  • Hayır ise; Sağlık Bilimleri Enst. Web sayfasından Dilekçe ve formlar sekmesinin altında bulunan Etik kurul başvuru formunu doldurarak Rektörlükten Çağla Akçan’a ıslak imzalı olarak gönderiyorsunuz. Kararınız çıktıktan sonra Enstitü müdürlüğüne hitaben kayıtlı olduğunuz program , öğrenci numaranız, tez/proje konunuzun tam adı, danışman adı bilgilerini içeren bir dilekçe ve anket sorularınız ile birlikte dilekçenin enstitüye göndermeniz gerekecektir. Bu bilgiler doğrultusunda izin yazılarınız yazılacaktır.
  • Evet ise; Enstitü müdürlüğüne hitaben kayıtlı olduğunuz program , öğrenci numaranız, tez/proje konunuzun tam adı, danışman adı bilgilerini içeren bir dilekçe ve anket sorularınız ile birlikte dilekçenin enstitüye göndermeniz gerekecektir. Bu bilgiler doğrultusunda izin yazılarınız yazılacaktır.


Soru: Tezli programa geçmek istiyorum ne yapmalıyım?

Cevap: Projeden Teze geçme dilekçesi,Tez öneri formu ve ales belgenizi enstitüye göndermeniz takiben yönetim kurulundan onay alınır. Tez ücret farkı ödemeniz gerekmektedir.


Soru: ……. Programına kayıt ne zaman yaptırabilirim?

Cevap: Akademik takvime göre dersler 02.02.2015 tarihinde başlayacaktır. Dersler başlmadan kesin kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.


Soru: ……. Programı için ÖN KAYIT FORMU doldurdum kesin kayda ne zaman gelmeliyim?

Cevap: Güncel Dönem içersinde bahar dönemi için kesin öğrenci kaydı alınmaktadır. Akademik takvime göre dersler 02.02.2015 tarihinde başlayacaktır. Dersler başlmadan kesin kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.


Soru: ……. Programına kayıt için hangi evrakları getirmeliyim?

Cevap:

  • Dört yıllık lisans diplomasının aslı veya noter tasdiklisi
  • ALES sınavından geçerli puan almış olmak (Tezli programlar için)
  • Not Çizelgesi (transkript); aslı veya noter tasdikli örneği ya da mezun olunan üniversiteden onaylı örneği
  • 3 adet vesikalık fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Sureti (muhtarlıktan alınan) veya Noter onaylı suret
  • T.C. İstanbul Okan Üniversitesi Yüksek Lisans başvuru formunu doldurmak


Soru: ……. Programı dersleri hangi saatlerde yapılıyor?

Cevap: Genellikle bütün programlarımız haftaiçi akşam 19.00-22.00 arasında yapılmaktadır. Bazı durumlarda aynı günde iki ders olacağı için dersler 17.00 itibarıyla başlayabilir.


Soru: Dersler hangi kampüste yapılmakta?

Cevap: Sağlık Yönetimi sadece Kadıköy Kampüsü’nde yapılmaktadır. Güz döneminde Mecidiyeköy kampüsünde de bir grup açıldı.

Diğer bütün programların dersleri ( BESLENME-SAĞLIKTA KALİTE-HEMŞİRELİK- FİZYOTERAPİ VB) Mecidiyeköy kampüsünde yapılmaktadır.


Soru: Program Ücretleri ne kadar taksit varmı?

Cevap: Kredi Kartına 9 Kredili mevzuat Hesabı ile 12 ay taksit imkanı var ayrıntılar için mali işlere yönlendirilecek.

Lisansüstü Ücretler