Rusça Kursları

MENU

OKAN DİL Rusça kursları, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programında-CEF (The Common European Framework of Reference for Languages) belirlediği ölçütlere göre üç temel seviyede öğretim yapmaktadır.

Kurs başlangıcında katılınan Düzey Belirleme Sınavı (DBS) sonucunda Temel (A1, A2), Orta (B1, B2), Yüksek (C1) düzeylerinden uygun olunan kura yerleştirilir. Görsel ve işitsel (VCD-DVD, bilgisayar, projeksiyon, sınıf içi yazılım ve internet) çağın gereksinime uygun teknik donanım ve çeşitli ek materyaller de kullanılarak desteklenen eğitim, İstanbul Okan Üniversitesinin Akademik kadrosunda yer alan okutman ve öğretim görevlilerince verilir. Derslere 2/3 devam zorunluluğu vardır.

DBS okuma-anlama ve dilbilgisi ağırlıklı olarak uygulanacak ve aday daha sonra kısa bir sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Toplam 10 kurdan oluşan dil eğitimimizin tamamlanması normal kurslarda 20 ay, yoğun kurslarda 10 ayda tamamlanmaktadır. Başarılı olan kursiyerlere sertifika verilir. Ayrıca, arzu eden adaylar program sonunda, Moskova Puşkin Dil Enstitüsü ile ortaklaşa olarak düzenlenecek Rusça Uluslararası Dil Sınavı (TORFL) sınavına katılabilirler.

Kurs Programı

Kurs TürüSüreGünlerSaatler
Normal Program Hafta içi 3 Gün x 2 Ders Pzt - Salı - Perşembe 19:00 - 21:00
(Kur:2 Ay - 48 Saat)
Yoğun Program Hafta sonu 2 Gün x 5 Ders Cts - Pz 10:00 - 15:30
(Kur:1 Ay - 40 Saat)